New Toefl-iBT Writing

Toefl- iBT writing bölümünde karşınıza iki adet soru çıkacaktır. İlk soru integrated writing (5 video), ikinci soru ise independent writing (4 video) olmak üzere toplamda 9 adet video sizleri beklemektedir.

Toefl-iBT Integrated Writing Videoları

5 adet video içeren bu bölümde, ilk videoda Toefl-iBT Integrated Writing tanıtılmıştır. Olmaz ise olmazlar verilmiş, skor değerlendirme kriterleri üzerinde durulmuştur.

İkinci videoda Toefl-iBT Integrated Writing için sınavda kullanacağımız kalıp sizlere verilmiş ve detaylı analiz yapılmıştır.

Üçüncü videoda ise örnek bir Toefl-iBT Integrated Writing “Reading” parçası ele alınmış ve analiz edilmiştir. Hangi noktaların üzerinde durulması gerektiği anlatılmış ve soru ile ilgili listening bölümü üzerinden gerekli taktik ve stratejiler verilmiştir.

Dördüncü videoda ise, bir önceki videoda ele aldığımız soru, gereken note-takingler yapılarak özete indirgenmiştir. Final taslağından önceki son hali ortaya konmuştur.

Beşinci ve son videomuzda ise, ikinci videoda sizlere vermiş olduğum kalıp kullanılarak yüksek puan alabilecek, örnek bir cevap hazırlanmıştır. Bu cevap enine boyuna analiz edilip sizlere yol gösterici, yüksek puan kazandırmayı hedefleyen bir cevap olarak finalize edilmiştir. Artılar eksiler beraberce mercek altına alınıp, hatalarımızı minimize etmek hedeflenmiştir.

Toefl-iBT Independent Writing Videoları

Genellikle birbirinden farklı 4 sorunun sorulduğu bu bölümde, her bir soru tipi için 1 adet video bulunmaktadır.

Q1) Toefl-iBT Independent Writing  ‘Agree or Disagree’ sorusu

Bu soru, birinci videoda Toefl-iBT Independent Writing, “Agree-Disagree” olarak incelenmiş olup soru, sorunun tanıtımı, dikkat edilmesi gereken kurallar, puan kazandıran tüyolar, genel yapılan hatalar üzerinde durulmuştur. Örnek bir soru ve bu soruya uygun bir cevap, kalıplar kullanılarak yanıtlanmıştır. Sınavda çıkabilecek tüm Agree-Disagree writing soruları için kullanabileceğiniz kalıp (template) sizlere verilmiş ve detaylı analiz edilmiştir. Ekran kaydedici ile çekilen videoda Toefl-iBT Agree-Disagree Writing sorusu karşınıza çıktığında videodaki kalıbı kullanabilecek ve puanınızı yükseltecek, zamandan tasarruf edecek ve kelime sayınızı artırmış olacaksınız.

Q2) Toefl-iBT Independent Writing  ‘Agree or Disagree’ sorusu

Bu soru, ikinci videoda Toefl-Ibt Independent Writing “prefer” olarak incelenmiş olup sorunun kendisi, tanıtımı yapılmış; dikkat edilmesi gereken noktalar incelenmiş, sık yapılan hatalar üzerinde durulmuş, örnek bir soru ele alınmış, bu soruya yüksek puan alabilecek bir cevap, kalıplar kullanılarak verilmiş ve Toefl-iBT Independent Writing “prefer” tipi için kullanacağınız kalıp size sunulup detaylı analiz edilmiştir.  Yine ekran kaydedici ile çekilen videoda Toefl-iBT Prefer writing sorusu karşınıza çıktığında videodaki kalıbı kullanarak cevap verebileceksiniz.

 

Q3) Toefl-iBT Independent Writing  ‘Advantages and Disadvantages’ sorusu

Bu soru, üçüncü videoda Toefl-iBT Independent Writing, “Advantages and Disadvantages” olarak incelenmiş olup ilk önce sorunun tanıtımı yapılmış, puan kazancına/kaybına neden olan etmenler incelenmiş, puan yükselten tüyolar verilmiş, genel yapılan hatalar üzerinde durulmuştur. Yüksek puan alabilecek, örnek bir soru ve bu soruya uygun bir cevap, kalıplar kullanılarak yanıtlanmıştır. Sınavda çıkabilecek tüm Advantages and Disadvantages Writing soruları için kullanabileceğiniz kalıp (template) sizlere verilmiş ve detaylı analiz edilmiştir. Ekran kaydedici ile çekilen videoda Toefl-iBT Advantages and Disadvantages Writing sorusu ile karşılaştığınızda, videodaki kalıbı kullanabilecek ve puanınızı yükseltecek, zamandan tasarruf edecek ve kelime sayınızı artırmış olacaksınız.

 

Q4) Toefl-iBT Independent Writing  ‘Modal and Solution’ sorusu

Bu soru, dördüncü  videoda Toefl-Ibt Independent Writing “Modal and Solution” olarak incelenmiş olup sorunun analizi ve tanıtımı yapılmış; dikkat edilmesi gereken noktalar incelenmiş, sık yapılan yanlışlar üzerinde durulmuş, örnek bir soru ele alınmış, bu soruya yüksek puan alabilecek bir cevap, kalıplar (templates) kullanılarak verilmiş ve Toefl-iBT Independent Writing “Modal and Solution” tipi için kullanacağınız kalıp size sunulup detaylı analiz edilmiştir.  Yine ekran kaydedici ile çekilen videoda Toefl-iBT Modal and Solution Writing sorusu karşınıza çıktığında videodaki kalıbı kullanarak cevap verebileceksiniz, kelime sayinizi artirmis olacak ve zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

3,600.00Hemen Al! | 3,600.00

New Toefl-iBT Writing

  • 3 Ay sınırsız kullanım
  • Online Video Eğitim
  • Tüm soru tiplerini içeren 9 adet video
  • Ocak ayına kadar indirim şansı