Reading & Speaking & Writing

Toefl-iBT Videolarında ne var?

 • Her biri özenle hazırlanmış toplam 36 video

New Toefl-iBT Reading (10 video)

1 video toefl-ibt reading section tanıtım videosu. Kalan 9 video ise 9 soru tipi için teknikler, taktikler ve soru çözümleri içerir.

 • New Toefl-Ibt Reading Genel Bakış
 • Vocabulary Soru Tipi Ve Çözüm Taktikleri
 • Factual Information Soru Tipi ve Çözüm Taktikleri
 • Negatıve Fact Soru Tipi Ve Çözüm Taktikleri
 • İnfer Soru Tipi ve Çözüm Taktikleri
 • Rhetorical Purpose Soru Tipi ve Çözüm Taktikleri
 • Sentence Simplification Soru Tipi ve Çözüm Taktikleri
 • Insert Text Soru Tipi ve Çözüm Taktikleri
 • Refer Soru Tipi ve Çözüm Taktikleri
 • Prose Summary Soru Tipi ve Çözüm Taktikleri

New Toefl-iBT Speaking (16 video)

Tüm soru tipleri için; Konu anlatımlı, kalıplar içeren, yüksek puan getiren örnek cevaplar ve analiz olan toplam 16 adet video.

Q1) Personal Choice sorusu (Toplam 8 video)

İlk soru birbirinden farklı 4 tarzda gelebilir. Sırayla;

1a) Paired Choice 1b) Multiple Choice 1c) Agree-Disagree 1d) Advantage-Disadvantage

Her bir soru tipi için 2 video hazırlanmış olup, birinci videoda sorunun tanıtımı, soru ile ilgili bilgiler, kullanılacak kalıp, teknikler taktikler ve stratejiler, puan yükseltici öneriler, puan kırılmasına neden olan etmenler anlatılmıştır. İkinci videolarda ise, ilgili soru baz alınarak yüksek puan alan bir ifade, belirtilen kalıp kullanılarak örnek cevap olarak verilmiştir. Cevap analiz edilip, nerelerden puan kazanıldığı, nerelerden puan kaybı yaşandığı detaylı şekilde anlatılmıştır.

Q2) Campus Announcement sorusu

Bu soru ile ilgili olarak 3 video hazırlanmıştır.

İlk videoda Toefl-iBT Speaking question 2 sorusu tanıtılmış, soru ile ilgili reading ve listening bölümleri analiz edilmiştir.

İkinci videoda ise Toefl-iBT Speaking question 2 ile ilgili örnek bir soru ele alınmıştır ve sınavda bu soru ile ilgili kullanacağımız kalıp (template) tanıtılmıştır.

Üçüncü videoda ise, ikinci videoda bahsi geçen soruya yüksek puan alabilecek, örnek bir cevap verilmiştir. Cevap analiz edilip, nerelerde puan kaybı yaşanabileceği, nerede puan kazanıldığı detaylı bir şekilde verilmiştir. Cevap verilirken kalıp kullanılmış ve uygulanmıştır.

Q3) General to Specific sorusu

Toefl- iBT Speaking question 3 ile ilgili 3 adet video sizleri beklemektedir.

İlk videoda Toefl- iBT Speaking question 3 sorusu tanıtılmış olup soru ile ilgili reading ve listening bölümleri analiz edilmiştir.

İkinci videoda ise Toefl- iBT  Speaking question 3 ile ilgili örnek bir soru ele alınmış ve sınavda bu soru ile ilgili kullanacağımız kalıp (template) tanıtılmıştır.

Üçüncü videoda ise, ikinci videoda bahsi geçen soruya yüksek puan alabilecek, örnek bir cevap verilmiştir. Cevap analiz edilip, puan kaybı ve kazancı yaşanabilecek yerler özenle anlatılmıştır. Cevap verilirken kalıp kullanılmış ve uygulanmıştır.

Q4) Academic Lecture sorusu

Toefl- iBT Speaking question 4 ile ilgili 2 adet video sunulmuştur.

İlk videoda Toefl- iBT Speaking question 4 enine boyuna analiz edilmiş, soru ile ilgili listening kısmı tanıtılmış ve kullanılması gereken kalıp (template) sizlere aktarılmıştır.

İkinci videoda ise yine uygulama yapılmıştır. Yüksek puan alabilecek, örnek bir cevap, kalıp kullanılarak sizlere sunulmuş, puan kazancı-kaybı olabilecek yerlere dikkat çekilmiş ve tüm stratejiler verilmiştir.

Toefl-iBT Writing (10 video)

Toefl-iBT writing bölümünde karşınıza iki adet soru çıkacaktır. İlk soru integrated writing (5 video), ikinci soru ise State and support an opinion ın an online classroom discussion sorusudur. (5 video)

Toefl-iBT Integrated Writing Videoları

5 adet video içeren bu bölümde, ilk videoda Toefl-iBT İntegrated Writing tanıtılmıştır. Olmaz ise olmazlar verilmiş, skor değerlendirme kriterleri üzerinde durulmuştur.

İkinci videoda Toefl-iBT İntegrated Writing için sınavda kullanacağımız kalıp sizlere verilmiş ve detaylı analiz yapılmıştır.

Üçüncü videoda ise örnek bir Toefl-iBT İntegrated Writing “Reading” parçası ele alınmış ve analiz edilmiştir. Hangi noktaların üzerinde durulması gerektiği anlatılmış ve soru ile ilgili listening bölümü üzerinden gerekli taktik ve stratejiler verilmiştir.

Dördüncü videoda ise, bir önceki videoda ele aldığımız soru, gereken note-takıngler yapılarak özete indirgenmiştir. Final taslağından önceki son hali ortaya konmuştur.

Beşinci ve son videomuzda ise, ikinci videoda sizlere vermiş olduğum kalıp kullanılarak yüksek puan alabilecek, örnek bir cevap hazırlanmıştır. Bu cevap enine boyuna analiz edilip sizlere yol gösterici, yüksek puan kazandırmayı hedefleyen bir cevap olarak finalize edilmiştir. Artılar eksiler beraberce mercek altına alınıp, hatalarımızı minimize etmek hedeflenmiştir.

 

Toefl-iBT Academic Discussion Writing Videoları

Bu bölümde 5 video yer almaktadır.

 • Academic Discussion genel bakış, bilgilendirme skorlama
 • Soru tiplerini tanıma
 • Yes-No soru tipi, kalıp ve örnek cevap
 • Choice soru tipi kalıp ve örnek cevap
 • Open-end soru tipi kalıp ve örnek cevap

Orijinal fiyat: 3,900.00₺.Şu andaki fiyat: 3,600.00₺.Hemen Al! | Orijinal fiyat: 3,900.00₺.Şu andaki fiyat: 3,600.00₺.

Toefl- iBT Speaking & Writing

 • 2 Ay sınırsız kullanım
 • Online Video Eğitim
 • Tüm soru tiplerini içeren 36 adet video
 • Ocak ayına kadar indirim şansı