IELTS Academic – Task 2

IELTS Academic – Task 2

Task 2 Videoları ( 4 adet video)

  1. Agree – Disagree Essay
  2. Discuss Both Views and Give Your Opinion Essay
  3. Advantages – Disadvantages Essay
  4. Modal and Solution Essay

Bu içerik kilitli

İçeriğin Kilidini Açmak İçin Giriş Yapın!

  1. Agree Disagree Essay

Bu videoda IELTS WRITING TASK2  “Agree-Disagree” incelenmiş olup soru, sorunun tanıtımı, dikkat edilmesi gereken kurallar, puan kazandıran tüyolar, genel yapılan hatalar üzerinde durulmuştur. Örnek bir soru ve bu soruya uygun bir cevap, kalıplar kullanılarak yanıtlanmıştır. Sınavda çıkabilecek tüm Agree-Disagree writing soruları için kullanabileceğiniz kalıp (template) sizlere verilmiş ve detaylı analiz edilmiştir. Ekran kaydedici ile çekilen videoda IELTS WRITING TASK 2  Agree-Disagree Writing sorusu karşınıza çıktığında videodaki kalıbı kullanabilecek ve puanınızı yükseltecek, zamandan tasarruf edecek ve kelime sayınızı artırmış olacaksınız.

  1. Discuss (Both Views and Give Your Opinion) Essay

Bu videoda, Q2 IELTS writing Task 2 Discuss (both views and give your opinion) sorusu detayli bir sekilde incelenmiştir. Sorunun tanıtımı yapılmış adaya servis edilme şekli gösterilmiştir. Dikkat edilmesi gereken tüm kurallar bütünüyle anlatılmıştır. Yine örnek bir soru ele alınıp, soruya en uygun cevap, kaıplar kullanılarak verilmiştir. Sınavda çıkabilecek tüm Discuss writing soruları için kullanabileceğiniz kalıp (template) sizlere verilmiş ve detaylı analiz edilmiştir. Ekran kaydedici ile çekilen videoda IELTS WRITING TASK 2  Discuss Writing sorusu karşınıza çıktığında videodaki kalıbı kullanabilecek ve puanınızı yükseltecek, zamandan tasarruf edecek ve kelime sayınızı artırmış olacaksınız.

  1. Advantages and Disadvantages Essay

 

Bu  videoda IELTS  Writing Task2 “Advantages and Disadvantages” olarak incelenmiş olup ilk önce sorunun tanıtımı yapılmış, puan kazancına/kaybına neden olan etmenler incelenmiş, puan yükselten tüyolar verilmiş, genel yapılan hatalar üzerinde durulmuştur. Yüksek puan alabilecek, örnek bir soru ve bu soruya uygun bir cevap, kalıplar kullanılarak yanıtlanmıştır. Sınavda çıkabilecek tüm Advantages and Disadvantages Writing soruları için kullanabileceğiniz kalıp (template) sizlere verilmiş ve detaylı analiz edilmiştir. Ekran kaydedici ile çekilen videoda IELTS  Writing Task2 Advantages and Disadvantages Writing sorusu ile karşılaştığınızda, videodaki kalıbı kullanabilecek ve puanınızı yükseltecek, zamandan tasarruf edecek ve kelime sayınızı artırmış olacaksınız.

  1. Modal and Solution Essay

Bu videoda IELTS  Writing Task2 “Modal and Solution” olarak incelenmiş olup sorunun analizi ve tanıtımı yapılmış; dikkat edilmesi gereken noktalar incelenmiş, sık yapılan yanlışlar üzerinde durulmuş, örnek bir soru ele alınmış, bu soruya yüksek puan alabilecek bir cevap, kalıplar (templates) kullanılarak verilmiş ve IELTS  Writing Task2 “Modal and Solution” tipi için kullanacağınız kalıp size sunulup detaylı analiz edilmiştir.  Yine ekran kaydedici ile çekilen videoda Toefl-iBT Modal and Solution Writing sorusu karşınıza çıktığında videodaki kalıbı kullanarak cevap verebileceksiniz, kelime sayinizi artirmis olacak ve zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.